BookmarkSubscribeRSS Feed
sasowiczka123
Fluorite | Level 6

Dzień dobry, mam taki problem. Szczegółowo opisałam go w tym wątku, jednak jak do tej pory nikt mi nie pomógł. 

Wstawiam link żeby nie pisać dwa razy tego samego. Proszę o pomoc. 

 

https://communities.sas.com/t5/SAS-Programming/Proc-fastclus-proc-sgplot-how-to-create-a-plot-with-t...

5 REPLIES 5
yabwon
Onyx | Level 15

Hej,

 

jesteś w stanie dać nam jakieś przykładowe dane (sztucznie wygenerowane), na których można by protestować Twój kod?

 

Bart

_______________
Polish SAS Users Group: www.polsug.com and communities.sas.com/polsug

"SAS Packages: the way to share" at SGF2020 Proceedings (the latest version), GitHub Repository, and YouTube Video.
Hands-on-Workshop: "Share your code with SAS Packages"
"My First SAS Package: A How-To" at SGF2021 Proceedings

SAS Ballot Ideas: one: SPF in SAS, two, and three
SAS Documentation



sasowiczka123
Fluorite | Level 6

Jasne, zbiór jest w załączniku

yabwon
Onyx | Level 15

jeszcze kilka pytań:

1) Czy w makrze celowo wybierasz 5 losowych punktów startowych? Nie do końca rozumiem jego zadanie. Czy chcesz sprawdzić stabilność uzyskanych centrów skupień?

2) Czego oczekujesz od wykresów, tzn. co to znaczy "nie działa"? Czy np. w przypadku histogramu jest to liczba koszyków? 

 

Bart

_______________
Polish SAS Users Group: www.polsug.com and communities.sas.com/polsug

"SAS Packages: the way to share" at SGF2020 Proceedings (the latest version), GitHub Repository, and YouTube Video.
Hands-on-Workshop: "Share your code with SAS Packages"
"My First SAS Package: A How-To" at SGF2021 Proceedings

SAS Ballot Ideas: one: SPF in SAS, two, and three
SAS Documentation



sasowiczka123
Fluorite | Level 6

Ad.1) Dokładnie tak

Ad. 2) Wydaje mi się, że skupienia powinny być wyraźnie widocznie, kompletnie nie potrafię zinterpretować uzyskanych wyników. Nie wiem czy winą są moje błędy w kodzie czy to zbiór tak wygląda. 

Celem jest pogrupowanie klientów i niby mój kod to robi, ale otrzymane wyniki wydają mi się być błędne. Na wykresach klastry nie są wyraźne.

yabwon
Onyx | Level 15

Wygląda to zatem bardziej na problem "analityczny" niż "sasowy" (wiem, że to żadna porada).

 

Co do "wyraźności" skupień to ostatnią rzeczą, której bym się spodziewał byłaby właśnie wyraźność (zwłaszcza, że robisz segmentację na 3 wymiarach, a wynik oglądasz w 2 wymiarach).

 

Może ktoś inny będzie miał coś wartościowego do zaoferowania.

 

Bart

 

_______________
Polish SAS Users Group: www.polsug.com and communities.sas.com/polsug

"SAS Packages: the way to share" at SGF2020 Proceedings (the latest version), GitHub Repository, and YouTube Video.
Hands-on-Workshop: "Share your code with SAS Packages"
"My First SAS Package: A How-To" at SGF2021 Proceedings

SAS Ballot Ideas: one: SPF in SAS, two, and three
SAS Documentation