BookmarkSubscribeRSS Feed
idziemianczyk
Obsidian | Level 7

Witam polsugowiczów, mam pewne zagadnienie. 

 

Wstęp:

w nocy automatycznie uruchamiają się procesy sasowe z tego samego usera. Każdy z kodów jest uruchamiany przez Batch Serwer. 

 

Problem:

1. Należy zidentyfikować moment w którym katalogi workowe zajmują najwięcej miejsca i określić które worki to powodują

2. następnie zidentyfikować do których kodów sasowych należą te największe worki.

 

Z tym drugim punktem prawdopodobnie będzie problem. Niestety sam nie jestem w stanie niczego sprawdzić, bo nie mam dostępu do systemu operacyjnego z SAS-em, mogę tylko googlać 🙂 . Jak ktoś spotykał się z czymś takim albo ma pomysł jak zidentyfikować te problemy to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, później z tym się udam do administratorów. 

 

Pozdrawiam,

Ivan

1 REPLY 1
MichalK
SAS Employee

1. Niestety trzeba napisać program (skrypt?) który cyklicznie (np. co minutę) z boku będzie monitorował rozmiar podkatalogów w WORK i UTIL tworzonych przez tego użytkownika. Chyba, że masz do dyspozycji jakies narzędzia systemowe. 

 

2. to akurat jest dość proste, w nazwie katalogu tymczasowego work jest zaszyty PID. Trzeba np. w autoexecu ten PID sobie wypisać do loga. i już. Alternatywnie można wypisać  sobie w logu cos w stylu:

 

%put Lokalizacja WORK: %sysfunc(pathname(WORK));

 

ale PID też sie przyda, bo katalogu UTIL też bywają duże, a wtedy już tylko PID.

 

Jeżeli będziesz wiedział który katalog jest duży, to będziesz wiedział jaki ma PID i po tym zidentyfikujesz który log za niego odpowiada.

 

Pozdrawiam

 Michał

SAS Innovate 2025: Call for Content

Are you ready for the spotlight? We're accepting content ideas for SAS Innovate 2025 to be held May 6-9 in Orlando, FL. The call is open until September 25. Read more here about why you should contribute and what is in it for you!

Submit your idea!

Discussion stats
  • 1 reply
  • 772 views
  • 2 likes
  • 2 in conversation