BookmarkSubscribeRSS Feed
idziemianczyk
Obsidian | Level 7

Witam polsugowiczów, mam pewne zagadnienie. 

 

Wstęp:

w nocy automatycznie uruchamiają się procesy sasowe z tego samego usera. Każdy z kodów jest uruchamiany przez Batch Serwer. 

 

Problem:

1. Należy zidentyfikować moment w którym katalogi workowe zajmują najwięcej miejsca i określić które worki to powodują

2. następnie zidentyfikować do których kodów sasowych należą te największe worki.

 

Z tym drugim punktem prawdopodobnie będzie problem. Niestety sam nie jestem w stanie niczego sprawdzić, bo nie mam dostępu do systemu operacyjnego z SAS-em, mogę tylko googlać 🙂 . Jak ktoś spotykał się z czymś takim albo ma pomysł jak zidentyfikować te problemy to byłbym wdzięczny za wszelką pomoc, później z tym się udam do administratorów. 

 

Pozdrawiam,

Ivan

1 REPLY 1
MichalK
SAS Employee

1. Niestety trzeba napisać program (skrypt?) który cyklicznie (np. co minutę) z boku będzie monitorował rozmiar podkatalogów w WORK i UTIL tworzonych przez tego użytkownika. Chyba, że masz do dyspozycji jakies narzędzia systemowe. 

 

2. to akurat jest dość proste, w nazwie katalogu tymczasowego work jest zaszyty PID. Trzeba np. w autoexecu ten PID sobie wypisać do loga. i już. Alternatywnie można wypisać  sobie w logu cos w stylu:

 

%put Lokalizacja WORK: %sysfunc(pathname(WORK));

 

ale PID też sie przyda, bo katalogu UTIL też bywają duże, a wtedy już tylko PID.

 

Jeżeli będziesz wiedział który katalog jest duży, to będziesz wiedział jaki ma PID i po tym zidentyfikujesz który log za niego odpowiada.

 

Pozdrawiam

 Michał

Ready to join fellow brilliant minds for the SAS Hackathon?

Build your skills. Make connections. Enjoy creative freedom. Maybe change the world. Registration is now open through August 30th. Visit the SAS Hackathon homepage.

Register today!
Discussion stats
  • 1 reply
  • 697 views
  • 2 likes
  • 2 in conversation